Travian Answers

Alustame küsimusest

Otsi küsimuste hulgast

Vastuse leidmiseks, palun vali peakategooriast ja siis alamkategooriast ning vastus ilmub lehekülje alla. Juhul kui sa ei leia vastust oma küsimusele, on sul võimalik meile kirjutada valides alamkategoorias kõige alumise valiku.

Minu küsimus on seotud...

Vali nüüd täpsemalt

Otsi sisukorrast

Kasuta vastuse leidmiseks Answeri sisukorda.

Liit, kontakteerumine Traviani meeskonnaga

1. osa: Liidu informatsioon
2. osa: Kontakteerumine Multihunteriga
3. osa: Kontakteerumine mängusisese toega
4. osa: Kontakteerumine Plus-toega
5. osa: Kontakteerumine administraatoriga
6. osa: Lisainformatsioon

1. osa: Liidu informatsioon

Kuidas valida sobivat liitu?

Liidus on erinevad juhtimisõigused. Mis need võimalused on ja kuidas neid kasutada?

Juhendaja ühe ülesande lahendamiseks tuleb ühineda mõne liiduga või asutada ise liit. Kuidas teada, kas valitud liit on sobiv või mitte? Serveris, isegi äsja alustanud serveris, on palju liite. Kõik liidud ei sobi igale mängijale. Mõnedel liitudel on teistsugused nõuded, mõned on väga agressiivsed ning mõned liidud võtavad mängu rahulikumalt. Oluline on valida just endale sobiv ming läheduses asuv liit. Järgnevalt täpsemad juhised õige liidu valimiseks.

Alustuseks liidule liitumisavalduse tegemisest. Enamik liite ei võta teksti „kas võib liitu tulla“ liitumisavaldusena ning järgnevalt juhised liitumisavalduse saatmiseks IGM-i teel.

Esimene samm:
Lisa kirjale teema. Sageli jäävad sõnumid pealkirjaga „pealkirjata“ või „liit“ tähelepanuta. Aktiivsed liidud mõnikord ignoreerivad selliseid sõnumeid, mille puhul esimeset sekunditega ei ole võimalik teemast aru saada.

Teine samm:
Kiri tekstiga „kas liitu saab?“ ei ole väga hea liitumisavaldus. Enamik liite eeldab informatsiooni kogemusest, mängija asukohast, liitumise põhjustest, mõnest muust mänguks olulisest oskusest jne. Ühesõnaga tegemist on tööintervjuuga.

Kolmas samm:
Ametlikele kirjadele võiks lisada alguse ja lõpetuse. Sellised kirjad näevad paremad välja. "Tere" ja "Lugupidamisega, [mängija nimi]" sobivad väga hästi. Liidu juht tahab näha, et liitumisavalduse kirjutamisega on vaeva nähtud.

Järgnevalt näide ühest halvasti kirjutatud liitumisavaldusest ning vastus sellele. Seejärel näide hästi kirjutatud liitumisavaldusest ning vastus ka sellele.

Saaja: Capt. Falcon
Teemat: pealkirjata
Saadetud: täna 02:16
kas liitu saab?

Arvata on, et selline avaldus lükatakse tagasi. Kogemused on näidanud, et sellised sõnumid kustutatakse kohe.  „pealkirjata“ teemat peaks vältima ning kasutama ainult siis kui teatakse inimest, kellele kirjutatakse.

Näide palju paremast liitumisavaldusest:

Saaja: Capt. Falcon
Teema: Liitumisavaldus
Saadetud: täna 02:20

Tere,

Ma oleksin huvitatud Teie liiduga liitumisest. Mul on 4-aastane Traviani mängimise kogemus ning ma olen väga hea diplomaat. Olen väga agressiivne mängija ning tiimimängija. Kui keegi torgib mõnda oma mängijat, hävitan ma tolle mängija isiklikult. Ma olen see, keda võiks kutsuda rusika tegijaks. Kuigi ma olen hea jutuga ning olen võimeline liidu välja rääkima igasugusest jamast, eelistan ma lahendada probleeme jõuga. Olen väga aktiivne ning kulutan palju vaba aega konto arendamiseks. Jään ootama teie vastust.

Lugupidamisega,

bandgeek

Teine sõnum on selge ja asub kohe asja juurde. Lühike ülevaade oma Traviani kogemustest ning sellest mida pakkuda on.

Loomulikult on igal mängijal erinev kogemustepagas ning liidule vajalikud oskused. Samuti on ka liitumisavaldused erineva stiiliga. Mõnedel liitudel on oma vorm liitumisavalduseks. Enne liitumisavalduse esitamist tuleks välja uurida millised eelistused liidul on. Enamik liite paneb liitumise kriteeriumid liidu esilehele või oma avalikku foorumisse.
***VÄGA OLULINE*** Ole aus. Väites, et ollakse suurepärane diplomaat, peab ka tegelikult olema suurepärane diplomaat. Liitumisavalduses valetamine tuleb avalikuks ning jätab mängijast rumala mulje.

Capt. Falcon ignoreeris esimest liitumisavaldust. Ta isegi ei vaevunud vastama, seda teevad paljud liidujuhid. Teisele, hästi kirjutatud  liitumisavaldusele, saabus vastus:

Saatja: Capt. Falcon
Teema: RE: Application to join
Saadetud: täna 03:28

Ma hindan sinu huvi liidu vastu, sa paistad olevat kogenud mängijana. Mul on paar lühikest küsimust et sind paremini tundma õppida ning olla kindel, et meie koostöö on mõlemale poolele kasulik. Esiteks – mis sind köitis liidu puhul, kas sa kandideerid ka teistesse liitudesse ning lihtsalt loodad et sind võetakse mõnda neits vastu või on midagi täpsemalt mis sulle meie liidu puhul huvi pakkus? Kas sa oled enne olnud mõnes liidus? Mis tõstab sind esile teiste mängijate seast? Vabandan, et kiri tuli väga pikk, kuid me võtame liitumist tõsiselt, ma usun et ka sina teed sama ning see on ka suuresti põhjus, miks meil on lojaalsed mängijad ning toimiv tiimitöö. Kui sul on küsimusi liidu kohta, küsi julgesti, sest edukaks mänguks peab see koostöö sobima mõlemale poolele. Jään ootama sinu vastust.

Aitäh
Capt. Falcon

See on hea suhte algus. Vastus sellele kirjale:

Saaja: Capt. Falcon
Teema: RE^2: Liitumisavaldus
Saadetud: täna 03:35

Hei,

Miks ma tahan liituda teie liiduga? Ma liitun alati parimatega  ning ilmselgelt teie olete parimad. Miks ma peaks aega raiskama teistega?Mulle meeldib teie liidu hüüdlause "Mess with the best, die like the rest." Ma olen teistes serverites olnud väga võimsates liitudes. Ja usu mind, me olime parimatest parimad. Mõte oli, et me kõik tuleme ka sellesse serverisse võitma, kuid minu liit jättis mu maha. Ma erinen teistest serveris olevatest mängijatest esiteks selle poolest, et ma tean mida ma teen. Teiseks, kui ma ründan, siis teen seda valusalt ja kiiresti. Igaühe, kes jäi mulle jalgu, hävitasin ma kiiresti. Ma olen võitja ning mul on plaanis ka võita see server, kas koos teiega või teieta. Kuigi ma eelistaks seda teha koos teiega.

Ning jah, ma usun et tugev side liidu liikmete vahel on üheks edu võmeks. Ma olen valmis võitlema igaühe eest, kes on minuga sama lipu all, kuid ma võitlen tugevamini selle eest, kes mulle meeldib.

Jään ootama sinu järgmist vastust,
bandgeek


Selles vastuses on natuke kiideldud. Aeg haarata härjal sarvist, nagu öeldakse. Kuna nad võtsid vaevaks küsida mõned küsimused, on selgelt näha et nad tahavad Bandgeeki oma liitu. Jätkuvalt tuleb olla aus. Kui sind visati liidust välja, siis seda peaks ka neile ütlema. Sellele kirjale saabus väga lootustandev vastus:

Saatja: Capt. Falcon
Teema: RE^3: Liitumisavaldus
Saadetud: today 03:53

Hindan sinu kiiret vastust. Vaadates sinu kontot ning statistikat, paistad sa tõesti olevat mängija, kes teab mida teeb. Mõni sõna ka meie liidust. Me oleme kaardil olnud alates esimesest nädalast, enamik liikmetest on liidus olnud alates liidu loomisest või liitunud vahetult peale seda. Vaatamata oma suurusele on liit väga lähedane. Liidu liikmed on kõik heal tasemel mängijad ja omavaheline koostöö on väga hea; kui ülejäänud naabruses olevad liidud on lagunenud, siis meie oleme jätkuvalt tugev liit. Meie eesmärgiks ei ole olla suurim liit, kuid me tahame olla parim liit. Me usume, et see on saavutatav ainult läbi tiimitöö, koordineeritud ja planeeritud tegevuse. Kui see kõlab selliselt, millest sa tahaksid osa võtta, siis pane mind konto kontrollimiseks asendajaks ja saad ühe nädal katseaega, et olla kindlad et koostöö sobib mõlemale poolele ning seejärel saad liidu alaliseks liikmeks. Jään meie koostööd  ja sellest tulenevaid suurepäraseid saavutusi  ootama.

Capt. Falcon


Selle sõnumi kõige olulisem osa on „Kui see kõlab selliselt, millest sa tahaksid osa võtta, siis pane mind konto kontrollimiseks asendajaks ja saad ühe nädal katseaega, et olla kindlad et koostöö sobib mõlemale poolele ning seejärel saad liidu alaliseks liikmeks“. See on siis „jah“ vastus liitumisavaldusele

Teades kuidas esitada liitumisavaldust, on parem võimalus saada positiivset vastust. Järgnevalt sobiliku liidu valimisest. Näites on valitud liit GT, mis on serveris esimesel kohal.
Järgnevalt nimekiri küsimustest, mida peaks enne liitumisavalduse saatmist endalt küsima:

  • Kas sa vastad liitumisnõuetele? Kui ei vasta, siis suure tõenäosusega lükatake avaldus tagasi.
  • Kas mõni liidu liikmetest asub läheduses? Kui ei asu ning lähim mängija on mitme tunni kaugusel, siis on väga raske saata/saada abi ning ressursse. Liidus olemisel on oluline omavaheline koostöö. Asudes kuskil hüljatud kohas, võrreldes teistega liidus, on koostöö saavutamine raske.
  • Kas liit keskendub ründamisele või hoopis kaitsele? Kõik liidud on erinevad, kaasaarvatud ka nende asjaajamis- ja mängustiil. Kui ollakse agressiivne mängija, kes ründab katapultidega kõike, mis liigub, siis liitumine kaitsele orienteerunud liiduga ei ole ilmselt kõige parem mõte.
  • Kas neil on nõuded nädala rüüstamiskogustele, aktiivsusele või mõni muu nõue liidus püsimiseks? Mõnikord liidud nõuavad, et nende liikmed rüüstaksid nädalas teatud koguse ressursse. Enamikel on nõuded aktiivsusele.
  • Kas aktiivsus on liidu jaoks piisav? Tavamängija jaoks, kes logib sisse iga paari päeva tagant, ei sobi suure aktiivsusega liidud.

Kõik need on väga olulised küsimused ja neile peaks mõtlema enne liitumisavalduse esitamist.

Järgnevalt selgitus liidu ülevaate leheküljel oleva informatsiooni kohta. Allpool on pilt ühe liidu ülevaate lehest.

1) Liidu lühend - Liidu nimi

2) Liidu üldandmed:
Lühend: Lühndatud versioon liidu nimest, ilmub nii statistika lehtedel kui ka diplomaatilistes suhetes
Nimi: Liidu täisnimi.
Edetabelikoht: Liidu edetabelikoht serveris. Liit GT on hetkel olevast  573-st liidust esimesel kohal. Edetabelikoht sõltub nende punktide arvust võrreldes teiste liitudega.
Punkte: Liidu punktide arv. Põhineb peamiselt liikmete populatsioonide summast.
Liikmeid: Hetkel liidus olevate liikmete arv. Allapoole kerides on näha liikmete nimekiri ning muu informatsioon iga mängija kohta.

3) Need on erinevad liidusisesed juhtide positsioonid. Neid saab määrata igaüks, kellel on õigus määrata positsioone.

4) Kirjeldus: nagu ka mängija profiilis, nii on ka liidu profiilis kohad kirjelduste sisestamiseks. Liidu GT kirjelduses võib leida informatsiooni liidu, medalite ja liitlaste kohta. Traviani maailmas liitlased on liidud, mille vahel on liitlus, sõbrad põhimõtteliselt.

Järgnevalt liidu juhtimisõigustest:

Muuda liidu nime: saab muuta liidu nime või lühendit.

Muuda liidu kirjeldust: saab muuta kõigile nähtavalt liidu kirjeldust.

Redigeeri sise-info lehte: ülevaate vahelehelt on näha terve hulk informatsiooni. Kõike seda, mida näevad liidu liikmed, saab muuta siit.

Määra ametikohale: mängijatele saab anda juhipositsioone koos õigustega.

Link foorumile: kui liit on loonud mänguvälise foorumi, siis siia saab sisestada selle URL aadressi. Sellele klikkides suunatakse edasi mänguvälisele foorumile.

Kutsu mängija liitu: liiduga liitumiseks peab keegi enne saatma kutse. Seda saab teha siin.

Diplomaatilised suhted: liitlaste, neutraalsete liitude ja sõjajalal olevate liitude nimekirja muutmine.

Viska välja: kui otsustatakse, et mõni mängija ei ole enam liidu soodatud, siis neid saab eemaldada siit.

Lahku liidust: eemaldab mängija liidust.

Kõikide nende toimingute tegemise õigused tuleb eelnevalt mängijale anda, väljaarvatud liidust lahkumine. Seega kui leitakse, et ei soovita enam olla liidus, siis liidust saab lahkuda iga kell.

2. osa: Kontakteerumine Multihunteriga

Igas Traviani serveris ja domeenis on olemas meeskond. Üks neist meeskonnaliikmetest on Multihunter. Tema vastutab reeglite järgimise eest ning võib vajadusel mängijaid lukku panna. Kui mängija on lukku pandud ning üritab midagi ehitada, ilmub järgmine teade:


Multihunteriga (lühend: MH) ühendust võttes ei tohiks olla ebaviisakas. Kuigi mõnikord võib MH paista külma ja südametu inimesena, teeb ta siiski vaid oma tööd. Kirjutades talle kurja sõnumi, ei ole sealt head vastust loota.

Järgneva näite jaoks saadeti MH-le ebaviisakas kiri. MH vastas kiiresti, et kirja saates rikuti mängureegleid, solvates teist mängijat/kasutades ebaviisakaid sõnu; kõige selle eest võib MH aga mängija lukku panna. Sellele vaatamata MH ei andnud võimalust olukorda parandada või lukust lahti saada.

Järgnevalt näide kirjast koos oma vea  ja reeglite rikkumise tunnistamisega ning lubadusega kohelda Multuhunterit nagu inimest:

Kallis Multihunter,

Ma saan aru, et see mis ma tegin oli vale ja mängureeglite vastu. Mul oli lihtsalt halb päev ning ma elasin selle välja teise mängija peale, tegelikult ma poleks pidanud seda tegema. Kui ma teadsin, et mul on paha tuju, poleks ma pidanud Traviani logima ja elama teise mängija peale oma pahameelt välja. Palun aita mul konto lahti teha, et ma saaksin edasi mängida

Lugupidamisega,
bandgeek


Selles MH-le saadetud kirjas käitus Bandgeek täiskasvanulikult ja tunnistas oma vigu (teiste mängijate solvamine/ebaviisakate sõnade kasutamine) ja eksimist mängureeglite vastu. Sellises olukorras peab meeles pidama seda, et MH näeb kõike ning väga harva karistab põhjuseta. Sellest ei ole abi, kui MH-ga ühendust võttes vannutakse ja käitutakse nagu jobu.

Sellelel kirjale saabus palju parem vastus:

Tere,

Tänan kirja eest. Sul on õigus selles, et sinu konto pandi lukku teise mängija solvamise eest. Edaspidi palun pea meeles, et paljud lapsed võivad seda mängu mängida ning jälgi netiketi reegleid, et luua nii endale kui ka neile parem mängukeskkond. Ma vabastasin su konto ilma karistuseta. Võta seda kui hoiatust.

Kui sul on veel küsimusi, ära kõhkle ühendust võtmast.

Lugupidamisega
Narcissa
Travian Team

See oli väike mängureeglite rikkumine, kuid siiski peab meeles pidama, et mõnikord, vaatamata täiskasvanulikule käitumisele, ei vabastata mängijat ilma karistuseta. Kindlasti lugeda mängureegleid ning jälgida seda mis on lubatud ja mis mitte.

Teisest mängijast teatamine on ka veel üks võimalikest põhjustest MH-ga ühenduse võtmiseks. Kui keegi saadab sõimukirju, tekitab ebamugavustunde või kasutab oma kirjades ebaviisakaid väljendeid, siis sellest peaks teatama MH-le. MH saab selle mängija lukku panna, rääkida nendega või võtta ette teisi meetmeid selliste olukordade vältimiseks. MH-ga ühendust võttes tuleks alati lisada ka link kirjale, muidu ei saa MH midagi teha.

***VÄGA OLULINE*** Paljudel mängijatel on selline valearvamus, et kuna neil ei lähe võitluses teise mängija vastu väga hästi, siis teine mängija kindlasti kasutab ebaausaid võtteid, kuid see ei ole alati nii. Kui MH-le teatatakse oma kahtlustest, siis neid uuritakse alati. 90% juhtudest aga tuleb välja, et mängija tegevus vastab mängureeglitele.

3. osa: Kontakteerumine mängusisese toega

Mängusisese toega ühenduse võtmiseks saata IGM ning märkida saajaks Tugi.
Erinevalt üldisele arvamusele ei saada tugi lisasõduerid. Nemad vastavad mängu puudutavatele küsimustele. Juhul, kui nad ei oska aidata, juhatavad nad õige inimeseni. Meeles peab pidama seda, et toel ei ole mingit seost MH-ga, mõlemad on täitsa eraldiseisvad. Seega anuda Toelt lukustamise eemaldamist ei ole mõttekas, sest tema käsib kontakteeruda Multihunteriga.

4. osa: Kontakteerumine Plus-toega

Tänu Plus-funktsioonile on vajalik et oleks keegi, kes tegeleks just sellega seotud probleemidega. Klikkides ekraani vasakus nurgas olevale „abi“ ikoonile kuvatakse ette nimekiri erinevatest võimalustest, üks neist on kontakteerumine Plus-toega.

Klikkides „Küsimused Plus-i kohta“ on võimalus saata sõnum Plus-toele. Esitatav küsimus peaks käima kulla/Plus-konto kohta. Kui on küsimus Plus-konto võimaluste kohta, siis selle võib saata ka mängusisesele toele. Lisaks saab saata e-maili aadressile: plus@travian.co.ee.


5. osa: Kontakteerumine administraatoriga

Igas Traviani domeenis on administraator. Tema on põhimõtteliselt domeeni ülemus ning asub käsuahela tipus, Multihunteritest, Toest ja Moderaatoritest kõrgemal. Kui on mõni probleem, minda nemad ei suuda lahendada, siis seed suunatakse edasi administraatorile. Administraatoril on väga palju tööd domeeni käimashoidmise ja kõige muuga, lisaks veel kirjad mängijatelt. Kui on vaja teda muutusi kontol, peaks esmajoones võtma ühendust oma serveri Multihunteriga ja vaadata, äkki tema saab aidata. Administraatoriga kontakteerumiseks kasutada järgmist aadressi admin@travian.co.ee

6. osa: Lisainformatsioon

***VÄGA OLULINE*** Meeles peab pidama, et Traviani meeskonnale saadetakse väga palju sõnumeid, kuid nad vastavad alati ettenähtud aja jooksul (24 tunni jooksul). See ei tähenda seda, et nad tegelevad probleemiga 24 tunni jooksul. Mõnikord, kui on vaja ühendust võtta kellegi teisega, võib probleemi lahendamine võtta kauem aega. Kui nad ei ole vastanud 24 tunni jooksul, tuleks neile saata uus sõnum ning viisakalt meelde tuletada enda eelmis sõnumit. Muudel juhtudel aga oodata kannatlikult.


Kas said oma küsimusele vastuse?

Jah   Keskmine   Ei